عوامل مؤثر در ریزش مو

فرایند ریزش مو و رشد مجدد آن 

دیدن تارهای مو بر روی لباس یا بر روی بالشت، ممکن است باعث نگرانی شما شده باشد و گمان کنید که با چالش ریزش مو مواجه هستید و لازم است برای درمان آن اقدام کنید.

جالب است بدانید که به دلیل رشد طبیعی موها، ممکن است ریزش موی طبیعی را در طول روز تجربه کنید و به طور متوسط ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز از از فولیکول ها (سوراخ های کیسه ای شکل که بخش انتهایی مو در ان ها قرار دارد) جدا شوند. در صورتی که با چالش سلامتی دیگری مواجه نباشید، جوانه های مو جایگزین تارهای قدیمی مو می شوند و چرخه ی رشد مو ها ادامه پیدا خواهد کرد.

اما در برخی موارد ممکن است علل مختلف بر روی فولیکول های مو و چرخه ی رشد مو ها تاثیر گذار باشند و باعث بروز ریزش موی زیاد باشند. موارد زیر از جمله عواملی هستند که ممکن است باعث ریزش مو شود:

با توجه به نوع عامل ایجاد ریزش مو، عوامل ارثی و ژنتیکی و جنسیت افراد، ممکن است الگوی ریزش مو در افراد مختلف متفاوت باشد. بنابراین در صورتی که متوجه ریزش بیش از حد موهایتان شدید، لازم است با مراجعه به پزشک از علت دقیق آن مطلع شوید و با توجه به آن، برای درمان ریزش مو اقدام کنید.

در این قسمت از لایو بهزی، درباره راهکار سنجش میزان ریزش مو، عوامل موثر بر ریزش مو، تغذیه ی مناسب برای جلوگیری و یا کاهش ریزش مو و همچنین مصرف مکمل های تغذیه ای صحبت شد. بنابراین می توانید با مشاهده ی لایو پاسخ برخی سوالات خود را در زمینه ی ریزش مو دریافت کنید.

دیدن تارهای مو بر روی لباس یا بر روی بالشت، ممکن است باعث نگرانی شما شده باشد و گمان کنید که با چالش ریزش مو مواجه هستید و لازم است برای درمان آن اقدام کنید.

جالب است بدانید که به دلیل رشد طبیعی موها، ممکن است ریزش موی طبیعی را در طول روز تجربه کنید و به طور متوسط ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز از از فولیکول ها (سوراخ های کیسه ای شکل که بخش انتهایی مو در ان ها قرار دارد) جدا شوند.

اما در برخی موارد ممکن است علل مختلف بر روی فولیکول های مو و چرخه ی رشد مو ها تاثیر گذار باشند و باعث بروز ریزش موی زیاد باشند.

در این قسمت از لایو بهزی، درباره ی راهکار سنجش میزان ریزش مو، عوامل موثر بر ریزش مو، تغذیه ی مناسب برای جلوگیری و یا کاهش ریزش مو و همچنین مصرف مکمل های تغذیه ای صحبت شد. بنابراین می توانید با مشاهده ی لایو پاسخ برخی سوالات خود را در زمینه ی ریزش مو دریافت کنید.

نویسنده: مرضیه پورکرمان

منبع: NIH

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

6 ماده غذایی مفید که کمتر می‌خورید

چهارشنبه 7 اسفند 1398
بعضی مواد غذایی مانند ماهی قزل‌آلا، کلم بروکلی و بادام به عنوان معروف‌ترین مواد غذایی مفید شناخته می‌شوند. بعضی مواد غذایی دیگر هستند که شاید کمتر به آن‌ها توجه داشته باشید اما ارزش غذایی و خواص بالایی دارند. با ۶ مورد از این خوردنی‌های خوب آشنا شوید تا بتوانید سفره […]
گل-کلم-برشته-با-چند-برش-لیموترش
به‌کست