قطره A+D برای هر کودکی الزامی است!

قطره A+D برای کودکان زیر 2 سال الزامی است!

بنا به دستور‌العمل وزارت بهداشت و به منظور پیشگیری، کنترل و کاهش عوارض ناشی از کمبود ریز‌مغذی‌های مهم برای رشد و تکامل کودک، تقویت سیستم ایمنی و سلامت استخوان‌ها، همه کودکان زیر 2 سال ملزم به مصرف مکمل‌‌هایی از قبیل آهن، ویتامین A+D و مولتی‌ویتامین هستند. فقط پزشک می‌تواند بسته به شرایط خاص کودک (طول دوره بارداری، تغذیه مادر در دوران بارداری و…)، زمان مناسب برای شروع و طول دوره مصرف را تشخیص دهد.

تفاوتی بین شیرمادر و شیرخشک نیست!

همه کودکان، فارغ از اینکه از شیر مادر تغذیه می شوند یا شیر‌خشک، نیاز به قطره A+D دارند. شیر‌خشک مکمل نیست و اکثر شیر‌خشک‌های موجود در بازار، با ویتامین‌های آ (A) و دی (D) غنی نمی‌شوند و در نتیجه، نیاز بدن نوزاد را فراهم نمی‌کنند.

قطره A+D ایرانی بخرم یا خارجی؟!

قطره‌های ایرانی متناسب با نیاز کودکان داخل کشور طراحی شده و با خرید آن‌ها مطمئن می‌شوید که مقدار لازم را به کودک خود می‌دهید. پس لزوماً به دنبال نوع خارجی نباشید.

اگر قطره A+D خارجی تهیه می‌کنید، حتماً دستور مصرف را از پزشک بگیرید چون در کشورهای غربی، بسیاری از مواد غذایی از جمله شیر و شیر‌خشک با ویتامین‌های آ (A) و دی (D) غنی می‌شوند.

مطمئن شوید نیاز روزانه کودک‌تان به ویتامین آ (A) و دی (D) تأمین می‌شود

تعداد قطره به صورت روزانه 20 قطره A+D یا 25 قطره مولتی‌ویتامین تجویز می‌شود. به منظور اطمینان از صحت مقدار دریافتی، حتماً از قطره‌چکان مخصوص مکمل استفاده کنید. محتویات مکمل را به صورت یکباره داخل قطره‌چکان بکشید و داخل دهان کودک بریزید تا شمارش قطره‌ها را فراموش نکنید. با شمارش دقیق قطره‌ها، مطمئن شوید که نیاز روزانه کودک‌تان تأمین شده است.

مصرف خودسرانه مولتی‌ویتامین ممنوع!

به هیچ عنوان بدون نظارت متخصص اطفال و خودسرانه، در کنار قطره به کودک‌تان مولتی‌ویتامین ندهید. با این کار نسبت ویتامین‌ها را در بدن به هم می‌زنید زیرا مولتی‌ویتامین‌ها علاوه بر ویتامین‌های دیگر حاوی ویتامین‌های آ (A) و دی (D) نیز هستند. مصرف مقدار زیاد این ویتامین‌ها برای کودک خطرناک است.

خلاصه اینکه…

مکمل‌یاری با ویتامین A+D از روزهای ابتدایی تولد به منظور تقویت سیستم ایمنی و سلامت استخوان‌ها آغاز می‌شود. قطره A+D جزء مکمل‌های ضروری برای نوزادان است، فارغ از نوع تغذیه کودک (شیر مادر یا شیرخشک). برای تأمین نیاز روزانه کودک‌تان حتماً از دستور متخصص اطفال پیروی کنید و از عمل به توصیه‌های دوستان، همسایگان و اقوام پرهیز کنید. تجارب هر مادری منحصر‌به‌فرد است.

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا