هر فرد چه مقدار ویتامین دی در روز نیاز دارد؟

میزان ویتامین D مورد نیاز هر فرد به سن، نژاد، موقعیت جغرافیایی، فصلی که در آن هستید، قرار گرفتن در معرض آفتاب و پوشش شما ارتباطی دارد، زیرا قسمت عمده‌ای از ویتامین D مورد نیاز شما به طور طبیعی وقتی در معرض نور خورشید قرار می‌گیرید در بدن‌تان تولید می‌شود. با این حال در این مقاله از محدوده کلی میزان ویتامین D مورد نیاز افراد طبق توصیه کارشناسان آگاه شوید.

میزان ویتامین دی مورد نیاز افراد در سن‌های مختلف

کمیته تخصصی مؤسسه پزشکی آمریکا، آخرین بار در سال ۲۰۱۰ میزان مورد نیاز ویتامین D را برای مصرف افراد تعیین کرد. طبق این استاندارد و با فرض اینکه فرد نتواند ویتامین D مورد نیاز خود را از نور خورشید جذب و به مقدار کافی کلسیم دریافت کند، ویتامین D مورد نیازی که باید در طول روز جذب کند بر اساس واحد بین‌المللی (IU) به صورت زیر خواهد بود که البته این محدوده‌های عددی برای دریافت ویتامین D یک قانون کلی است و می‌تواند با شرایط پزشکی و سلامت شما متفاوت باشد:

  • میزان کافی از دوران نوزادی تا ۶ ماهگی کودک، ۴۰۰ واحد و بالاترین میزان ایمن برای آن‌ها ۱۰۰۰ واحد در روز است.
  • میزان کافی برای افراد در ۶ تا ۱۲ ماهگی، ۴۰۰ واحد و بالاترین میزان ایمن برای آن‌ها ۱۵۰۰ واحد در روز است.
  • میزان کافی برای افراد در یک تا ۳ سالگی، ۶۰۰ واحد و بالاترین میزان ایمن برای آن‌ها ۲۵۰۰ واحد در روز است.
  • میزان کافی برای افراد در ۴ تا ۸ سالگی، ۶۰۰ واحد و بالاترین میزان ایمن برای آن‌ها ۳۰۰۰ واحد در روز است.
  • میزان کافی برای افراد در ۹ تا ۷۰ سالگی، ۶۰۰ واحد و بالاترین میزان ایمن برای آن‌ها ۴۰۰۰ واحد در روز است.
  • میزان کافی برای افرادی که ۷۱ سال به بالا دارند، ۸۰۰ واحد و بالاترین میزان ایمن برای آن‌ها ۴۰۰۰ واحد در روز است.

البته ممکن است دریافت این میزان ویتامین D برای شما کافی نباشد. برخی از پزشکان برای همه افراد شامل کودکان و بزرگسالان توصیه می‌کنند روزانه ۱۰۰۰ واحد ویتامین D دریافت کنند. باز هم تأکید می‌کنیم که اگر فرد هر روز به مقدار کافی در معرض نور خورشید است نیاز به دریافت این میزان ویتامین D ندارد.

نکته مهم در مورد میانگین کلی مصرف ویتامین دی در افراد

افراد سالم در بزرگسالی، به خصوص آن‌هایی که کمتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند بهتر است روزانه ۲۰۰۰ واحد ویتامین D دریافت کنند. بررسی‌های زیادی نشان می‌دهد افراد دارای اضافه‌وزن و آن‌هایی که چربی زیادی در بدن‌شان دارند نسبت به دیگر افراد به ویتامین D بیشتری نیاز دارند.

در آخر نیز دوباره یادآوری می‌کنیم که محدوده‌های گفته‌شده برای ویتامین D یک قانون کلی است و می‌تواند با شرایط شما متفاوت باشد. همچنین هر مکملی باید طبق تجویز پزشک و با توجه به شرایط و بررسی آزمایش خون شما مصرف شود.

فراموش نکنید که مصرف هر مکملی باید توسط پزشک شما طبق شرایط، نتیجه آزمایش خون و نشانه‌هایی که در بدن شما وجود دارد تعیین شود. پیش از شروع استفاده از هر مکملی با پزشک خود مشورت کنید.

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا