آیا کم‌خونی ناشی از فقر آهن را می‌شناسید؟

همانطور که در نوشته های قبل دیدید بهزی مطالب متفاوتی را در خصوص بررسی موضوع کم خونی تولید کرده است.

کم‌خونی وضعیتی است که در آن تعداد یا اندازه گلبول‌های قرمز و یا مقدارهموگلوبین موجود در خون کاهش یافته و تبادل اکسیژن و دی‌اکسید کربن بین خون و سلول‌ها دچار اختلال می‌شود. از علل ایجاد کننده کم‌خونی می‌توان کمبودهای تغذیه‌ای، خونریزی، ناهنجاری‌های ژنتیکی، بیماری‌های مزمن و یا مسمومیت‌های دارویی را نام برد. از مهم‌ترین مواد مغذی جهت خون‌سازی که کمبود آن‌ها موجب بروز کم‌خونی می‌شود می‌توان به آهن،‌ ویتامین ب ۱۲ و اسیدفولیک اشاره کرد و کم‌خونی ناشی از فقر آهن یکی از شایع‌ترین کم‌خونی‌های تغذیه‌ای است.

بهزی در هفته پیش رو تصمیم دارد با توجه به درخواست کاربران، لایواینستاگرامی دیگری برای بررسی علل و راه کارهای درمان کم خونی ناشی از فقر آهن به همراه آقای دکتر مجید خوشرو داشته باشد. لذا به همین دلیل مطالب زیر را با شما در میان میگذاریم که میتوانند در بهبود این وضعیت به ما کمک کنند.

در لایو این هفته با ما همراه باشید

کم خونی فقر آهن
کم خونی فقر آهن

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پوشیدن ماسک و ایجاد آکنه پوستی: ماسکنه چیست؟

شنبه 25 مرداد 1399
این روزها به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا،  پوشیدن ماسک برای انجام فعالیت‌های بیرون از خانه،  تبدیل به یکی از مهم‌ترین بخش‌های سلامت و سبک زندگی ما شده است . استفاده از  ماسک احتمال ابتلا به بیماری کووید۱۹ را کاهش می‌دهد و توسط متخصصان نیز بسیار توصیه‌شده است. بدون شک سلامت […]
به‌کست