آیا مژه‌های مگنتی (مغناطیسی) برای سلامت چشمان شما خطرناک است؟

مژه‌های مگنتی یا مژه‌های مغناطیسی نوعی مژه مصنوعی است که استفاده آن‌ها بسیار ساده است. این مژه‌ها خواص آهنربایی دارند و از دو بخش تشکیل‌شده‌اند که بخشی از آن به بالای مژه و بخش دیگر به زیر مژه‌های اصلی شما متصل می‌شود و به دلیل خاصیت آهنربایی به هم می‌چسبند. اگرچه استفاده از انواع مژه‌ها بسیار آسان است اما بهتر است بدانیم که چشمان ما نیز بسیار آسیب‌پذیر هستند.

مژه‌های مصنوعی مگنتی اگرچه در نگاه اولیه بی‌خطر محسوب می‌شوند اما در دل این بی‌خطری نکات زیادی نهفته است. ابتدا اینکه تعداد زیادی از محصولات نامرغوب یا تقلبی وجود دارد که به دلیل کیفیت بد یا استفاده از مواد غیراستاندارد ممکن است سلامت چشمان شما را تهدید کند. دوم، اگر قصد استفاده از این نوع مژه‌ها را دارید حتماً از مراکز بهداشتی مثل داروخانه‌ها تهیه کنید و تمام برچسب‌های سلامت و بهداشتی محصول را چک کنید. نکته مهم دیگر این است که اگر استفاده از این مژه‌ها به‌صورت صحیح اتفاق نیفتد عفونت چشم را به همراه خواهد داشت. لمس چشم برای قرار دادن این مژه‌ها می‌تواند از عوامل این عفونت باشد. همچنین باید بدانید که  با برداشتن مژه‌های مگنتی از چشمانتان معمولا حجم زیادی از مژگان طبیعی خود را از دست خواهید داد.

چنانچه تصمیم گرفتید از مژه‌های مگنتی (مغناطیسی) استفاده کنید حتماً به این نکات توجه داشته باشید

رسانه خودمراقبتی
  • به‌هیچ‌عنوان مژه استفاده‌شده را با دیگران به اشتراک نگذارید، حتی اگر زمان بسیار کوتاهی و حتی در حد تست از آن استفاده کرده‌اید.
  • جعبه مژه را تمیز و بسته نگه‌دارید تا از آلودگی دور باشد.
  • اگر چشمانتان تحریک‌شده است و در چشم خود خارش احساس می‌کنید استفاده از این مژه‌ها را متوقف کنید.
  • قبل از استفاده از مژه‌ها حتماً دستان خود را بشوید و با دستانی کاملاً تمیز مژه را بر روی چشمان خود بگذارید.
  • در صورت احساس هرگونه سوزش چشمی مژه‌های مگنتی (مغناطیسی) را از چمشان خود جدا کنید.
  • مژه‌های مگنتی را موقع استراحت و خواب از روی پلک بردارید تا چشم‌های شما آسیبی ندیده و استراحت کند.
  • اگر آزمایش پزشکی مثل MRI دارید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید که از این مژه‌های استفاده کرده‌اید
  • در صورت وجود هر نوع حساسیت و واکنش چشمی و پوستی حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

منبع: WebMD

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا