با شروع فصل بهار، این 3 عادت سالم را تمرین کنید

فصل بهار به اشکال مختلف، یادآور تغییر است. چه تغییری از این بهتر که به سمت سلامت قدم برداریم! لازم نیست برای بهبود سلامت خود، تغییرهای بزرگ ایجاد کنیم. با ایجاد چند عادت ساده اما سالم، می‌توانیم به سلامت خود اهمیت بیشتری دهیم و آن را به اولویت تبدیل کنیم.  

لباس مناسب فصل بپوشید

لباس شما باید متناسب با دمای محیط باشد، به نحوی که به خوبی با هوای محیط تبادل حرارتی داشته باشد و هوا در آن بچرخد. شاید فکر کنید پوشیدن لباس زیاد و ورزش در هوای گرم با ایجاد تعریق زیاد، منجر به کاهش وزن می‌شود. این رفتار نه‌تنها باعث موجب کاهش چربی بدن نمی‌شود، بلکه بدن شما را در معرض کم‌آبی قرار می دهد و فقط آب بدن را کم می‌کند.

گل-پنبه-روی-دو-پیراهن-آبی-و

لباس های سبک و خنک با رنگ روشن انتخاب کنید. ترجیحاً از لباس‌های گشاد استفاده کنید زیرا لباس‌های تنگ و چسبان، مانع نفوذ و گردش هوا در زیر لباس و موجب تولید گرمای بیشتر می‌شوند . همیشه سعی کنید لباس‌هایی از جنس الیاف طبیعی (نخ، کتان و…) بپوشید.

رسانه خودمراقبتی

عادات حمام کردن را اصلاح کنید

استحمام یکی از ارکان ضروری برای پاکسازی پوست و حفظ سلامت است. لازم است قبل، حین و بعد از استحمام به نکات زیر توجه کنید:

  • در هنگام پر بودن معده یا خالی بودن آن حمام نکنید.
  • تا حد امکان، مدت‌زمان استحمام با آب داغ را کوتاه کنید.
  • حین ورود به حمام، ابتدا به‌تدریج آب نیمه‌گرم بر سر خود بریزید و سپس کاملاً زیر دوش آب قرار بگیرید.
  • از استحمام با آب بسیار سرد یا بسیار گرم اجتناب کنید.
  • پس از خروج از حمام در معرض هوای سرد یا باد کولر قرار نگیرید.
  • پس از استحمام، کمی استراحت کنید یا بخوابید تا بدن‌تان آرام شود.
  • برای نوشیدن آب سرد یا خوردن غذا، کمی صبر کنید تا بدن‌تان با محیط اطراف هم‌دما شود.

مردی-زیر-دوش-در-حال-استحمام

هوای خانه را پاک نگه‌ دارید

 تنفس هوای سالم یکی از موارد ضروری برای حفظ سلامت است. آلودگی هوا از یک طرف و زندگی در آپارتمان و کم بودن جریان هوا باعث مشکلاتی مثل آسم می‌شوند. یکی از راهکارهای مؤثر برای بهبود هوای فضای منزل یا محل کار، استفاده از گیاهان است زیرا می‌توانند مواد آلاینده‌ محیط اطراف را جذب و به پاکسازی هوا کمک کنند.

چند-گیاه-سبز-پشت-پنجره

قرار گرفتن در معرض دود سیگار، خوشبوکننده‌ها و مواد شیمیایی از جمله آفت‌کش‌ها، باعث ورود سموم به بدن می‌شود. غلظت این مواد در هوا، زمانی که در محیط‌های بسته استفاده می‌شوند نسبت به زمانی که در فضای باز استفاده می‌شوند، بیشتر است و به این ترتیب می‌توانند آسیب بیشتری به افراد برسانند. بنابراین توصیه می‌شود از مصرف دخانیات، استفاده از خوشبو‌کننده‌های شیمیایی و انواع آفت‌کش‌ها در محیط منزل پرهیز کنید.

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا