دسترسی به ابزار و تجهیزات سلامتی یکی از پیش نیاز های خودمراقبتی موفق بیماران

همانطور که در نوشته های قبل خواندید بهزی سامانه آموزش خود مراقبتی به بیماران و پیگیری درمان و فالوآپ است. تیم بهزی معتقد است که خودمراقبتی، مجموعه ای از اقدامات و فعالیت های آگاهانه ای است که هر فرد سالم یا بیمار برای حفظ و ارتقای سلامت و بهبود خود و خانواده اش انجام می دهد. به معنای دیگر خود مراقبتی شامل تمامی رفتار ها و اعمالی است که فرد انجام میدهد تا تندرست بماند، از سلامت جسمی خود نگه داری کنند، نیازهای روحی و روانی خود را برآورده سازند، از بیماری ها، عوارض آن یا حوادث پیشگیری کند، ناخوشی ها و وضعیت های مزمن را بهبود بخشد و نیز از سلامت خود بعد از بیماری حاد و یا ترخیص از بیمارستان حفاظت کند.

دراین میان اگر فرد سالم باشد با آرامش بیشتری میتواند خود مراقبتی داشته باشد اما اگر سلامتی فردی به خطر افتاده باشد این خود مراقبتی تجربه پيچيده و استرس زايي است و مراقبت های کاملی مورد نیاز است که در منزل بسيار چالش زا مي شود. اگر بخواهیم چالش هاي مراقبتي كه خانواده ها با آن مواجه هستند را طبقه بندی کنیم می توانیم آنها را در قالب پنج الگوي اصلي شامل:

 1. دسترسی به راهنمایی ها و آموزش های شخصی سازی شده و متناسب با وضعیت فردی
 2. تامین ابزار ها و تجهیرات پزشکی خانگی لازم برای انجام کامل مراقبت ها
 3. دسترسی مستقیم به تیم درمان برای اصلاح مسیر
 4. پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان، فالوآپ شدن
 5. تامین هزینه های مراقبت
 6. پایدار نگهداشتن سطح روحیه مثبت و امیدوارانه

سامانه بهزی به عنوان حمایتگر و تسهیل کننده مسیر خود مراقبتی و بهبود بیماران، از ابتدا مرتفع کردن همه این نیاز ها را در دستور کار خود قرارداده و هر روز در مسیر ایجاد فرایند ها و تولید راهکار هایی در این زمینه قدم بر می‌دارد. تیم بهزی معتقد است اگر این چالش‌های مرتفع شوند و افراد تجربه ساده و موفقی در خود مراقبتی داشته باشند مزایای زیادی شامل حال مردم و نهادهای درمانی و در سطح بالاتر جامعه بشری می‌شود. مثلا خودمراقبتی موفق می‌تواند باعث افزایش کیفیت زندگی شده و موجب کاهش مراجعات پزشکی، کاهش مدت بستری و جلب مشارکت افراد در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای اقدامات سلامتی خود شود و تمامی اینها مقاصد پراهمیت و ارزشمندی هستند.

یکی از مهم‌ترین چالش‌ها میان مواردی که بالا به آنها اشاره شد، سهولت دسترسی به تجهیزات پزشکی خانگی و لوازم مصرفی است. این لوازم گروهی از تجهیزات پزشکی هستند که معمولا برای استفاده در منزل و یا محل کار به صورت عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای درمان، پایش مسیر بهبود، توانبخشی، پیشگیری، تناسب اندام و … مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد و محصولات تخصصی بوده و در هر محلی در دسترس نیستند و ﺑﻪ ﺟﺮأت ﻣﯽ‌ﺗﻮان ﮔﻔﺖ اﻧﺘﺨﺎب و ﺧﺮﯾﺪ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﭘﺰﺷﮑﯽ خانگی به دلیل ارتباط مستقیم آنها با سلامتی افراد یکی از مشکل‌ﺗﺮﯾﻦ اﻧﻮاع ﺧﺮﯾﺪ اﺳﺖ و در تهیه آنها باید ﭘﺎراﻣﺘﺮﻫﺎی ﻣﺘﻌﺪد و ﻣﺘﻨﻮﻋﯽ در نظر گرفته شود و از وﺟﻮد آنها اطمینان حاصل شود؛ این ابزارها گاها گران قیمت بوده و یا عملکرد خاصی را باید داشته باشند که حساسیت این نوع خریدها را بیشتر می‌کند.

بر همین اساس سامانه بهزی درصدد برآمد تا این نیاز بیماران را به خوبی پوشش دهد و با ایجاد زنجیره همکاری هایی با نهادهای معتبر در کشور سهولت دسترسی، مقایسه و انتخاب را برای بیماران به ارمغان بیاورد. از این رو در اپلیکیشن مراقبت بهزی (اپ بیمار و کاربر) بخشی برای معرفی و پیشنهاد ابزارهایی ایجاد شد که هر فرد متناسب با شاخص‌های وضعیت فردی و نوع بیماری که دارد به بهترین و مناسب‌ترین ابزار آلات پزشکی خانگی و لوازم مصرفی سلامت دسترسی داشته باشد. کاربران به هیچ وجه در صفحه خدمات با تعداد زیادی از محصولات که نیمی از آن با شرایط آنها تناسبی ندارد رو به رو نیستند بلکه همانند آموزش‌های روزانه، بهترین و مناسب‌ترین محصولات، خدمات و مراکز درمانی به بیمار پیشنهاد می‌شود. انواع محصولاتی که در صفحه خدمات بهزی به آن پرداخته می‌شود از جمله:

 1. تجهیزات مراقبت از سالمندان و بیماران
 2. تشک مواج یا تشک زخم بستر
 3. محصولات توانبخشی سالمندان
 4. تب سنج دیجیتال
 5. دستگاه فشار خون دیجیتال یا فشارسنج دیجیتال
 6. پالس اکسیمتر یا سنجشگر اکسیژن خون انگشتی
 7. ماساژ و فیزیوتراپی
 8. دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی
 9. توالت فرنگی
 10. دستگاه اکسیژن ساز

این امر مهم بدون همکاری با نهاد های تخصصی این حوزه میسر نبود از این بابت سامانه بهزی همکاری خود را با فروشگاه لوازم پزشکی هلثیوم آغاز کرده است تا کاربران در هر لحظه بتوانند به این محصولات دسترسی داشته باشند و نیاز خود را به ساده ترین و آگاهانه ترین روش مرتفع کنند!

شرکت هلثیوم با ایجاد امکان دسترسی کاربران به کالا های مرغوب در دسته‌های لوازم مصرفی پزشکی، کمک توانبخشی شامل انواع عصا، واکر و ویلچر، دیابتی شامل انواع نوارها و سوزن‌ها و دستگاه‌های اندازه‌گیری تست قند خون، انواع محصولات سلولزی شامل پوشک‌های بزرگسال و زیرانداز‌ها و انواع ساپورت‌های طبی و … گستره وسیعی از نیازهای کاربران را پوشش می‌دهد. از سوی دیگر خرید و استفاده از لوازم پزشکی نیاز به تخصص و تجربه کافی دارد و همکاران هلثیوم به کاربران کمک می‌کنند تا با همه جنبه‌های ابزارهای پزشکی آشنا شوند و خرید تجهیزات پزشکی برایشان راحت کرده است. از این طریق کاربران هرکجای ایران که باشند، محصول مورد نظر خود را به همراه تمام ویژگی‌های فنی و پزشکی می‌توانند سفارش دهند. بهزی و هلثیوم در نظر دارند که به یاری یکدیگر زمینه‌ای را فراهم آورند تا کاربران به سادگی و راحتی بتوانند در کنار دریافت آموزش‌های لازم، راحتی و سهولت را در مراقبت و نگهداری را افزایش دهند. فروشگاه اینترنتی هلثیوم با مزایای زیر از این پس همراه شما در مسیر بهبود خواهد بود:

 • قیمت مناسب
 • بروز بودن
 • تکمیل بودن سبد کالایی
 • ارسال کالا به درب منزل در بازه ۲۴ ساعت در تهران و ۷۲ ساعت در شهرستان
 • پشتیبانی و خدمات پس از فروش
 • امکان مرجوع کردن کالا به هر دلیلی تا بیش از یک ماه
 • پشتیبانی و مشاوره تلفنی
 • امکان فروش اقساطی کالا
 • دریافت مبلغ سفارش بعد از دریافت کالا، درب منزل در سرتاسر ایران

بهزی هم در کنار شماست تا آگاهانه و به راحتی بتوانید بهترین محصولات، کالاهای درمانی و تجهیزات مراقبتی را با گارانتی معتبر انتخاب و تهیه کنید و از طریق بهزی سوالات درمانی و پرستاری خود را با تیم درمانی خود به اشتراک بگذارید و از آنها کمک بگیرید.

امید است تلاش بهزی و هلثیوم بتواند موثر و آرامش بخش باشد.

منبع: MayoClinic

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

خودمراقبتی در معلولان جسمی حرکتی

دوشنبه 30 تیر 1399
خودمراقبتی در معلولان جسمی حرکتی به مناسبت روز معلولین جسمی و حرکتی در تاریخ ۳۱ تیر ماه به بررسی برخی از موارد در رابطه معلولان جسمی و حرکتی  در سامانه آموزش، پایش ، پیگری درمان بهزی میپردازیم . مخاطب گرامی! در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود […]
به‌کست