خدمات آموزش، پایش، پشتیبانی (فالوآپ) بهزی برای مقابله با کرونا

تجربه بهزی در روزهای کرونا

بهزی در کنار تیم بهداشت و درمان کشور در مسیر مدیریت شیوع ویروس کرونا به شدت در حال نلاش است. این روزها در بهزی با بیمارانی مواجهیم که تا چند ساعت پیش خبر نداشته اند که ویروس کرونا وارد بدن آنها شده و کاملا غیرمنتظره نتیجه آزمایش آنها مثبت شده است! اکنون به جای پیشگیری و اقدامات مراقبتی معمول، که در همه شبکه های اجتماعی به آنها اشاره می شود، با حجم بزرگی از چراها و چگونه ها و اگرهایی مواجه هستند که می خواهند پاسخ آنها را بدانند! خیلی ها باورشان نمی‌شود که با وجود تمام مراقبت ها و رعایت قرنطینه خانگی، به این ویروس مبتلا شده اند! این شک و اضطراب نه تنها کمکی به آنها نمی کند، تاثیرات بدی نیز روی روند بهبود و مدیریت بیماری می گذارد. اینجا قصد داریم به تجربه تیم بهزی در این مدت در مواجهه با بیماران مبتلا به ویروس کرونا بپردازیم!

ارتباط ما با کاربران با ثبت نام در سامانه بهزی آغاز می شود. بیشتر بیماران ما افرادی هستند که لابلای مشغولیت های زندگی روزانه بعد از انجام یک تست یا بعد از تجربه سرفه های خشک و تنگی نفس متوجه ابتلای خود به کرونا شده اند. این افراد در مراجعه به بهزی بسیار نگران و سراسیمه هستند و نمی دانند که زندگی را از این لحظه به بعد چطور باید بگذرانند؟ چطور با خانواده خود برخورد کنند؟ چه داروهایی مصرف کنند؟ چه غذاهایی بخورند؟ و سبک زندگی خود را برای مواجهه با این بیماری چگونه تغییر دهند؟

صادقانه بگوییم پاسخ به این سوالات و نیازهای روز به روز بیمار، با ارتباط چند دقیقه ای و مشاوره و پرسش از یک پزشک به اتمام نمی‌رسد! سوالاتی که با تجربه های روزانه برای بیمار ایجاد می شوند و یافتن پاسخ برای آنها ساده نیست، چون از یک طرف کرونا یک بیماری نوپدید است و از طرفی هر بیمار بسته به شرایط جسمی، ذهنی، اجتماعی و اقتصادی خود تجربه ای خاص به خود را دارد. بیمار، حتی اگر از طریق یک سامانه با یک پرشک ارتباط بگیرد و بتواند از آن طریق پرسش هایی برای وی ارسال کنید تمام جواب های که لازم دارد را دریافت نخواهد کرد! گاه شرم به او اجازه نمی دهد، گاه امکان تماس مکرر با پزشک فراهم نیست و گاه پاسخ ها چیزی نیست که برای شرایط بیمار مناسب باشد.

چی بهتر از سلامتی

چرا بهزی برای مدیریت کرونا گزینه مناسبی است؟

به این دلیل که ساختار اصلی سامانه بهزی، ارائه خدمات حمایتی به بیماران است دقیقاً از این نقطه همراه بیمار خواهد بود، یعنی بیمار با عضویت در سامانه بهزی می‌تواند به حمایتی دست پیدا کند که در تمامی مراحل بیماری به همراهش خواهد بود. فرد مبتلا به کرونا با تمام آرامش می تواند در تمام دوران ابتلا به این بیماری در منزل بوده و به آموزش هایی که به طور خاص برای شرایط او ایجاد شده و ارسال می شود دسترسی پیدا کند؛ به عنوان مثال اگر فرد مبتلا به کرونا، مبتلا به دیابت و کبد چرب نیز باشد توصیه هایی که به آن نیاز دارد فقط مختص کرونا نیست و باید در خصوص بیماری های مختلف خود سبک زندگی مناسب و متعادلی داشته باشد تا ایمنی بدن بالا رفته و بتواند بدون مبتلا شدن به شرایط حاد این بیماری را پشت سر بگذارد.

در ادامه این فرد لازم دارد تا در طول روز اگر نیاز داشت بتواند با کادر درمان پزشکان و پرستاران ای که او را ویزیت کردند و شرایط او را می دانند در ارتباط بوده و سوالات خود را بپرسد این نکته باعث می شود تا بیماران به هیچ وجه دچار استرس نشده و بدانند در هر لحظه تیم درمان آنها همراهی شان می کنند. در ادامه هر روز وضعیت بیمار از طریق آزمون های روزانه مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ این پرسشنامه ها فقط به وضعیت و شرایط بیماری کرونا محدود نشده و در حوزه بیماری های دیگری چون اضطراب، دیابت، کبد چرب و دیگر موارد معطوف می شوند.

کرونا بیش از هر بیماری دیگری به جامعه پزشکی و بهداشت و درمان کشور نشان داد که در کنار درمان باید حمایت‌های وسیعی از بیمار صورت بگیرد تا بتواند در مسیر بهبود به راحتی پیش برود. بهزی در سالهای اخیر سعی کرده تا این خدمات را در قالب یک سرویس یکپارچه و منظم ارائه کند و در دسترس پزشکان و تیم بهداشت و درمان قرار دهد. این خدمات در کنار حمایت همه جانبه از بیماران، قدرت علم داده را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد تا در دوران پسا کرونا بتوانند با نگاهی دقیق‌تر به این روزها نگاه کنند و وضعیت روزانه جمعیت را زیر نظر بگیرند.

از همه شما دوستان درخواست می کنیم در صورتی که تمایل دارید از این خدمات استفاده کنید به سایت بهزی مراجعه کرده و با عضویت از خدمات ما بهره مند شوید.

منبع: NIH , WHO

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا