بهزی، خدمتی برای روزهای همه‌گیری کرونا

آموزش های خودمراقبتی چگونه برای بیماران ارسال می‌شود؟

در کنترل یک همه گیری چند موضوع مهم وجود دارد: آموزش رفتارهای صحیح خود مراقبتی، آموزش مهارت های شرایط قرنطینه، کاهش تماس های غیرضروری با دیگران، کاهش حضور در مکان های پرخطر، پایش علایم به صورت روزانه برای تشخیص زودهنگام و اقدام سریع و ایجاد حس امنیت و تحت پوشش خدمات بودن.  اما سوال اصلی این است که این اطلاعات و دانش و این پیگیری ها به چه شکل در دسترس بیماران قرار میگیرد و روی آنها تاثیر گذار است؟

اپلیکیشین بهزی

در پاسخ به این نیاز مهم، تیم بهزی سامانه و سرویسی را طراحی کرده‌ که شامل دو اپلیکیشن بیمار و تیم درمانی (پزشک، پرستار، کلینیک، روانشناس، ماما و ….) است. از طریق این دو سامانه، خدمات بهداشتی و درمانی محدود به مراکز درمانی و مطب ها نخواهد بود و آموزش، مراقبت و پیگیری در هر لحظه در دسترس کاربران و یا بیماران است.

از طریق بهزی بیمار و تیم درمان به صورت 24 ساعته با یکدیگر در ارتباط هستند، آموزش های لازم برای بیماران به صورت روزانه ارسال می شود، نکات مهم و تازه ای که می تواند حیاتی باشد در لحظه برای بیماران ارسال می گردد، بیماران به خوبی یاد می گیرند که چه تصمیمی بگیرند که کمترین هزینه را برای خودشان و تیم درمان به همراه داشته باشد. در ادامه علائم آنها پایش، جمع آوری و تحلیل شده، به تعبیری بیمار از حضور غیرضروری در فضای بیمارستان وکلینیک و مطب بی نیاز می شود و فقط برای مواردی که تیم درمان مراجعه حضوری را صلاح بدانند نیازمند مراجعه است.

چی بهتر از سلامتی

در زمان کنونی که جامعه جهانی با بیماری و ویروس جدیدی به نام کرونا مواجه است، اهمیت سرویس های ارائه شده توسط بهزی بیش از پیش مشخص شده و مقابله با این شرایط را سهل تر و هوشیارانه تر میسازد. برای مقابله با این ویروس باید همه اعضای جامعه تلاش کنند زیرا انتشار این ویروس ارتباط نزدیکی با تلاش همه افراد دارد و در این ارتباط بهزی میکوشد که خدمات آموزش و پایش را به عنوان یک ابزار در اختیار کادر درمان قراد دهد تا همه سنگینی مقابله با شرایط جدید بر دوش افراد متخصص در حوزه پزشکی و تیم درمان نباشد.

خدمات بهزی در کجا قابل دسترس است ؟

لازم به ذکر است که تلاش همه افراد جامعه برای کنترل ویروس کرونا باید درست و بر طبق اصول علمی به روز باشد و برای حصول به این امر باید شهروندان آموزش های لازم را دیده و به طور صحیح پایش شوند. تیم بهزی هم مفتخر است که اعلام کنند آموزش های علمی و عملی مواجهه با ویروس کرونا را بر اساس آخرین شواهد علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهداشت جهانی را در این زمینه را فراهم کرده است تا بتواند نقش خود را در قبال این چالش بزرگی بشری ایفا کرده باشد.

البته خدمات بهزی تنها محدودبه آموزش به بیماران در حوزه خود مراقبتی نیست و علاوه بر این، تیم بهزی شرایطی را فراهم کرده است تا افراد مشکوک به کرونا بوسیله استفاده از سرویس ارتباط با پزشک کمتر مجبور باشند به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه نمایند تا با این کار، با توجه به تراکم جمعیت در مراکز درمانی، هم به کادر درمان کمک کرده باشد و هم از انتقال بیماری به افراد دیگری جلوگیری نماید.

سخن آخر این که مستند سازی و جمع آوری این داده ها میتواند راه گشای تحقیقات پزشکی و درمانی در شرایط کنونی و آینده باشد  لذا پزشکان می توانند از طریق نرم افزار خود وضعیت بیمارانشان را پایش کرده و با یک حرکت افراد دارای ریسک بالاتر را شناسایی کرده و به مراکز درمانی دعوت کنند تا اگر نیاز به مراقبت جدی وجود داشته باشد اقدامات مناسب برای آن شرایط را برایشان اجرا کنند.

این خدمات هم اکنون در بیمارستانهای مختلف کشور در استانهای تهران، البرز، یزد، فارس و …و در مراکزی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری به صورت رایگان در دسترس هموطنان عزیز میباشد. امید است بتوانیم در فاصله زمانی کوتاهی در تمامی شهر ها و مراکز درمانی این خدمات را ارائه دهیم.

امید است با خلق و توسعه این فناوری بتوانیم حق خود را در این شرایط نسبت به جامعه بشریت ادا کرده باشیم.

منبع: NIH , WHO

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا