قسمت 8 پادکست بهزی: آموزش بیمار به اندازه یک استادیوم

آموزش بیمار ، مهم ترین جز درمان

دانستن توانگری است و آموزش بیمار، توانمندسازی او در مسیر خودمراقبتی و بهبودی موثر تر و ماندگارتر است.

همان طور که در مطالب گذشته در مورد هدف بهزی از ایجاد پادکست ها و معرفی آن پرداختیم، در این پادکست نیز میخواهیم در مورد آموزش بیمار صحبت کنیم. به آمار سازمانهای درمانی در جهان نشان داده است که متوسط میزان ارتباط مستقیم پزشک و بیمار برای شرح حال گیری، تشخیص و آموزش10 دقیقه است و این زمان به هیچ وجه برای آماده سازی یک فرد برای مواجه با چالش های مسیر درمان کافی نیست. همچنین میدانیم که حداقل 50 درصد بیماران در مدتی که منزل هستند به پرسش هایی برخورد میکنند که دوست دارند میتوانستند از پزشکشان بپرسند اما به دلیل دور بودن مسافت و در دسترس نبودن این موارد بی پاسخ میمانند و گاها به جستجو در شبکه های اجتماعی و اینترنت منجر میشوند که خود خطر ناصحیح بودن را به دنبال دارد.

برطرف کردن این چالش ها و بهبود این شرایط هدف با ارزشی است که تحقق آن شاید آسان اما به غایت پیچیده است. اما برای بهزی خلق این خدمت و در اختیار جامعه قرار دادن آن در قالب یک سرویس ساده و قابل فهم از رسالت های اصلی آن است. ما در بهزی هر روز در حال تلاش هستیم تا با آموزش، پشتیبانی و پایش بیماران بتوانیم کیفیت خدمات درمانی را بالا ببریم و فرهنگ مراقبت و حمایت را توسعه دهیم.
حال بعد از چند ماه تلاش در این لحظه به یکی از اهداف خود دست پیدا کردیم. بهزی توانسته است در کنار پزشکان و درمانگران مختلف، 100 هزار بار بیماران را در مسیر بهبود و ارتقا سلامت آموزش بدهد و همچنان سعی میکند تا با نهایت توان در مسیر خدمت به بیماران و جامعه پزشکی و درمان کشور، فناوری خود را رشد و توسعه دهد.

محتوای قسمت هشتم: آموزش بیمار

  1. چرا بیماران به آموزش صحیح و کافی نیاز دارند؟
  2. چرا آموزش بیمار مهم ترین جز درمان است؟
  3. جزئیات لازم که باید در آموزش بیمار پوشش داده شوند چیست؟
  4. چرا بیماران با آموزش میتوانند بهترین تصمیم را در هر لحظه بگیرند؟
  5. منابع موثق برای آموزش بیمار کدام ها هستند و چه خطراتی دارند؟
  6. چطور بهزی بیماران را به صورت امن آموزش میدهد؟

 

منبع: MayoClinic , NIH

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا