لایو ۱ بهزی: خودمراقبتی در زمان بحران کرونا با دکتر فاطمه معینی

با سلام. همانطور که در نوشته قبل در خصوص سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان دیدید بهزی به دنبال یافتند روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا سعی میکنیم در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران، در قالب پادکست بهزی و مقالات، این موارد را برای شما شرح دهید.
با شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است و امکان دعوت از پزشکان و درمانگران برای به اشتراک گذاشتن آخرین یافته ها را نداریم، لذا سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.
در این لایو خانم دکتر فاطمه معینی همراه ما هستند تا به بررسی روش های خود مراقبتی در شرایط بحرانی همچون شیوع کرونا و دوران قرنطینه آن بپردازیم.

در ویدئو زیر میتوانید گفته های ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی بیابید. در لایو به بررسی سوالات زیر پرداختیم :

  1. خود مراقبتی چیست و چند اصل دارد؟
  2. آیا مراقبت از خود در زمینه تغذیه، خواب، ورزش، دفع بدن، روان و … به سیستم ایمنی ما کمک میکند؟
  3. چرا باید نسبت به درست و غلط بودن اخباری که در این روزها به دست ما میرسد دقیق و انتقادی عمل کنیم؟
  4. کدام منابع برای دریافت اخبار بهتر هستند؟
  5. در این مدت پزشکان با چه نوع بیمارانی بیشتر روبه رو بودند؟
  6. آیا میشود از خود مراقبتی افراطی و ناسالم به وسواس دچار شویم؟
  7. چگونه در دوران کرونا و در منزل میتوان کودکان را مدیریت کرد؟
  8. آیا یبوست میتواند سیستم ایمنی را ضعیف کند؟ چطور از آن جلوگیری کنیم؟
  9.  از چه موادی برای ضد عفونی کردن منزل استفاده کنیم که خطرناک نباشد؟
  10. چه دمنوش ها و غذاهایی را میتوانیم در این دوران بیشتر استفاده کنیم؟
مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لایو 2 بهزی: خودمراقبتی در زنان، زایمان و نازائی با دکتر فرناز مشیری

جمعه 19 اردیبهشت 1399
همانطور که در  لایو قبل دیدیم تیم سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان  بهزی به دنبال یافتن روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا کوشش میکند در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران و بیماران، […]
به‌کست