لایو ۱۲ بهزی: خودمراقبتی ریه و جراحی قفسه سینه با دکتر فرحناز صادق بیگی

همانطور که در  لایو قبل دیدیم تیم سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان  بهزی به دنبال یافتن روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا کوشش میکند در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران و بیماران، در قالب پادکست بهزی ، لایو بهزی و مقالات، این موارد را برای شما بیشتر و بهتر شرح دهد.به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است، لذا در لایو بهزی سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.

در بخش دوازدهم لایو بهزی تصمیم گرفتیم تا با همراهی خانم دکتر فرحناز صادق بیگی، فوق تخصص جراحی قفشه سینه و ریه از بیمارستان مسیح دانشوری به بررسی روش های خود مراقبتی در جراحی های ریه و  قفسه سینه، به صورت کلی و در دوران قرنطینه بپردازیم.

در ویدئو زیر میتوانید گفتگوی ما با ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی در حوزه جراحی قفسه سینه و ریه بیابید. در لایو به بررسی سوالات زیر پرداختیم :

  1.  آیا کرونا بعد از بهبودی به ریه ها آسیب میزند؟
  2. اکسیژن موجود در خون به چه معنی است ؟
  3. دستگاه های اندازه گیری میزان اکسیژن خون (پالش اکسی متر) چطور کار میکنند؟
  4. آیا اگر یک قسمت ریه برداشته شود، ریه خود را بازسازی میکند؟
  5. آیا در دوران کرونا باید جراحی های قفسه سینه را انجام داد؟
  6. از طریق بهزی چطور میتوانیم در مورد خود مراقبتی بعد از جراحی لوله تراشه آموزش بگیریم؟

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استراتژی‌های موفق برای پیاده‌سازی و بهبود آموزش بیمار

چهارشنبه 7 خرداد 1399
همانطور که در مطلب قبل خواندید آموزش بیمار مهم ترین جزء نسخه بیمار است و تیم بهزی معتقد است که در کنار ویزیت پزشک و دارو های تجویز شده آموزش بیمار باید به طور منسجم و مستمر در دسترس بیمار باشد. در این نوشته در کنار معرفی بیشتر این حوزه […]
به‌کست