لایو ۱۳ بهزی: خودمراقبتی وسواس فکری،جبری بخش ۲ با دکتر محمدامین ستاری

همانطور که در  لایو قبل دیدیم تیم سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان  بهزی به دنبال یافتن روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا کوشش میکند در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران و بیماران، در قالب پادکست بهزی ، لایو بهزی و مقالات، این موارد را برای شما بیشتر و بهتر شرح دهد.به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است لذا در لایو بهزی سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.

در بخش سیزدهم بخش دوم لایو بهزی تصمیم گرفتیم تا با همراهی آقای دکتر محمد امین ستاری – متخصص اعصاب و روان، به بررسی روش های خود مراقبتی در بیماری های روان و وسواس فکری جبری به صورت کلی و در دوران قرنطینه بپردازیم چون سلامت روان بخش قابل توجهی از سلامت و کیفیت زندگی در جهان است و در بهزی هم کاربران تا حدی زیادی با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند و برنامه مراقبتی اضطراب و مدیریت استرس دومین برنامه محبوب درخواستی کاربران در اپلیکیشن بهزی است.

محتوای بحث شده در لایو وسواس

در ویدئو زیر میتوانید گفتگوی ما با ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی در حوزه روان را بیابید. در لایو به بررسی سوالات زیر پرداختیم :

  1. مروری بر چیستی وسواس فکری- جبری و علائم آنن
  2. بررسی درمان های مناسب برای وسواس
  3. نقش خانواده در درمان وسواس
  4. نقش آموزش بیمار و پیگیری درمان (فالوآپ) در  درمان وسواس
  5. آیا بدون دارو احتمال بهبود وسواس وجود دارد؟
  6. آیا عوامل ژنتیکی رو شانس ابتلا به وسواس تاثیر دارند؟
  7.  روش CBT و نقش آن در بهبود وسواس فکری -جبری

 

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اهمیت ویتامین B12 برای بدن

یکشنبه 25 خرداد 1399
تأمین بعضی از ویتامین‌ها برای بدن کار ساده‌ای نیست. یکی از آن‌ها ویتامین B12 است زیرا بدن شما قادر به تولید ویتامین B12 نیست. از آنجا ‌که ویتامین B12 یکی از ویتامین‌های ضروری برای سلامت بدن است، باید به فکر تأمین این ویتامین برای بدن خود باشید. ویتامین B12 یک […]
به‌کست