لایو ۱۴ بهزی: آموزش خودمراقبتی در سلامت مردان با دکتر حمید براهیمی

همانطور که در  لایو قبل دیدیم تیم سامانه آموزش بیمار، پایش مسیر بهبود و پیگیری درمان  بهزی به دنبال یافتن روش های خود مراقبتی و درمان برای هر بیماری در سرتا سرجهان است. در همین راستا کوشش میکند در کنار خدمات هر روزه به بیماران در اپلیکیشن کاربران و بیماران، در قالب پادکست بهزی ، لایو بهزی و مقالات، این موارد را برای شما بیشتر و بهتر شرح دهد. به دلیل شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در رفت و آمد بوجود آمده است لذا در لایو بهزی سعی کردیم تا از مسیر دیگری همچون لایو های اینستاگرام (در کانال بهزیbehzee.ir ) وظیفه اطلاع رسانی خود را به انجام برسانیم.

آمار های زیر بر اساس پژوهش های صورت گرفته نمای تامل برانگیزی از موضوع سلامت مردان به ما میدهد:

 •  مردان ۳ برابر زن ها دست به خودکشی میزنند
 • حدود ۹۳% از مرگ ها در زمان کار مرتبط با مردان میباشد
 •  ۲/۳  مرگ ها در آقایان قابل پیشگری است
 • مردان ۴ برار زنان به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا میشوند
 • مردان به صورت متوسط ۶ سال  زود تر از مردان میمیرند
 • ۹۵%  از سرطان ها در مردان به سبک زندگی مرتبط است.

در بخش چهاردهم لایو بهزی تصمیم گرفتیم تا با همراهی آقای دکتر حمید براهیمی – متخصص بیماری های داخلی، به بررسی روش های خود مراقبتی در سلامت مردان از جمله تغذیه، ورزش، خواب و ناباروری مردان بپردازیم، در بهزی هم کاربران تا حدی زیادی با این مشکلات دست و پنجه نرم میکنند و خود مراقبتی دیابت، فشار خون، کبد چرب و ناباروری مردان برنامه های پر تعداد محبوب درخواستی کاربران در اپلیکیشن بهزی است.

محتوای بحث شده در لایو سلامت مردان

در ویدئو زیر میتوانید گفتگوی ما با ایشان را بشنوید و نکات مهمی را در زمینه خود مراقبتی در حوزه سلامت مردان را بیابید. در لایو به بررسی نکات زیر پرداختیم :

 1. خود مراقبتی در مردان چه  نکات خاصی دارد؟
 2. عوامل تهدید کننده سلامت مردان چیست؟
 3.  بیماری های شایع در مردان کدام ها هستند؟
 4. روش های پیشگیری از بیماری های مقاربتی مثل HPV چیست؟
 5. تست های مهم و سالیانه ای که لازم است آقایان به آنها توجه کنند کدام ها هستند؟
 6. خود مراقبتی در بیماری هایی چون چاقی، فشار خود و بزرگی پروستات به چه شکل است؟

 

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

تیم به‌کست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تیم درمان برای همه گیری جدید یک بیماری چقدر آماده اند؟

پنج‌شنبه 5 تیر 1399
در نوشته های قبلی در مورد خدمات آموزش بیمار، ارتباط با پزشک و پیگیری درمان (فالوآپ) بهزی پرداختیم و در این نوشته به بحث در خصوص چالش های پیش روی نظام سلامت جهانی برای رویارویی با همه گیری هایی چون کرونا می پردازیم. بهزی چطور ابزار لازم برای مدیریت همه […]
به‌کست