قسمت 2 پادکست بهزی: دستگاه گوارش

داخل دستگاه گوارش چه می گذرد؟

همانطور که در قسمت قبلی پادکست بهزی شنیدید تلاش می‌کنیم تا ببینیم چطور سبک زندگی سالم به بهبودی بیماری ها و افزایش کیفیت زندگی ما کمک می‌کند. تیم بهزی در مسیر ارائه خدمات به بیماران فهمید که یکی از مهم ترین اعضای بدن که روی سلامتی ما تاثیر فراوان دارد دستگاه گوارش است.
در قسمت دوم، به همراه دکتر محمد علی زارعیان (مدیر واحد تحقیق و توسعه بهزی)، مثل یک دوربین وارد دستگاه گوارش شدیم و به نقاط مختلف این دستگاه بزرگ و شگرف سرک کشیدیم. از مغز دوم حرف زدیم و نقش دستگاه گوارش را در روحیات و خلق و خو بررسی کردیم. در ادامه از سیستم ایمنی پیشرفته دستگاه گوارش و از میلیونها هم سفره ریز موجود در روده صحبت کردیم و گفتیم که چه نقشی در سلامت ما دارند.
در این قسمت حرف‌های تازه و ساده درباره اهمیت دستگاه گوارش و سبک زندگی مناسب برای حفظ سلامت آن زده شد و اگر دوست دارید در این باره مفصل بشنوید پیشنهاد می کنیم این قسمت را دانلود و گوش کنید.

محتوای قسمت دوم: دستگاه گوارش

  1. دستگاه گوارش چیست و چطور روی بدن ما تاثیر میگذارد؟
  2. تاثیر غذاها روی روحیات و عملکرد روزانه ما
  3. فلور روده چیست؟ آیا میکروب خوب و مفید در بدن داریم؟
  4. داستان باکتری های داخل دستگاه گوارش
  5. چه مواد غذایی میتواند به دستگاه گوارش آسیب بزند؟
  6. خوردن سر خود  دارو ها آیا مینواند اثرات طولانی مدت داشته باشد
  7. فلسفه علمی همسفره بودن در فرهنگ ما چیست؟

 

منبع: NIH , MayoClinic

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا