قسمت 4 پادکست بهزی، بخش 1: خودمراقبتی در دیابت

 با توجه به انتشار مقالات قبلی بهزی که در مورد اهمیت  سبک زندگی مناسب دیابت و نقش آموزش تغذیه و همچنین به معرفی پادکست بهزی و هدف ایجاد آن پرداختیم با استقبال شما دوستان عزیز، در سال 1398 در نظر داریم طرح ملی توانمند سازی بیماران دیابتی را با کمک پزشکان، مراکز درمانی و کلیه کادر درمان در کشور اجرا کنیم به همین دلیل در این قسمت از خانم دکتر مریم مقیمی دعوت کردیم تا مهمان برنامه ما باشند. با توجه به تخصص ایشان در حوزه دیابت و تجربه های مثبت در سالهای گذشته ازایشان درخواست کردیم تا داستان دیابت و مسیر خودمراقبتی را به زبان ساده برای ما و همه شنوندگانمان شرح دهند. دراین قسمت گفتگوی ما با خانم دکتر مریم مقیمی را خواهید شنید و در هفته های آینده ادامه این برنامه را تقدیم حضور شما خواهیم کرد. دراین پادکست مطالب بسیار جالبی در مورد راز سلامتی و بهبود کیفیت زندگی در بیماران دیابتی میشنوید به همین دلیل این قسمت را نه تنها برای افراد مبتلا به دیابت بلکه برای همه علاقمندان به این حوزه توصیه میکنیم .امیدواریم به اندازه ما از آن لذت ببرید.

محتوای قسمت چهارم: خودمراقبتی در دیابت، بخش اول

  1. داستان دیابت به زبان ساده
  2. علت اینکه بدن ما نسبت به جذب قند مقاوم میشود؟
  3. ترس بیمار از پزشک چقدر روی آزمایش ها تاثیر گذار است ؟
  4. نغذیه، خواب و روجیه و تحرک چقدر روی سلامتی بیمار تاثبر گذار است؟
  5. آیا هوای آلوده میتواند روی بیماران تاثیر گذار باشد؟
  6. درمانگران حاذق چطور باید دیابت را درمان کنند؟
  7. کلیه ها در دیابت چه وظیفه ای را بر عهده دارند؟
  8. افراد مبتلا به دیابت چطور میتوانند از خود مراقبت کنند؟

منتظر نظرات و پیشنهادات شما در بهزی هستیم. تک به تک نظرات شما برای ما در شکل دهی به این حرکت، مفید و ارزشمنده است
شما را به شنیدن قسمت چهارم از پادکست بهزی دعوت میکنیم.

 

منبع: NIH , MayoClinic

 

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا