قسمت 5 پادکست بهزی: نقش فیبر در خودمراقبتی و تغذیه سالم

داستان فیبر؛ از یونان باستان تا پیشگیری از سرطان

همان طور که در مطالب گذشته در مورد هدف بهزی از ایجاد پادکست ها و معرفی آن پرداختیم، در این پادکست نیز میخواهیم در مورد تاثیر مواد غذایی فیبردار بر بیماری سرطان صحبت کنیم.یکی از سوالات مهم و موثر در بهبود بیماری ها داشتن یک درک درست و تعریف جامع از بدن انسان و قوانین حاکم بر آن است. اینکه آیا بدن ما چیزی جز ترکیب موادی است که میخوریم؟ آیا علم پزشکی تا کنون توانسته همه قوانین لازم برای بهبود وضعیت بدن را کشف کند و در اختیار ما قرار دهد؟

هدف ما در بهزی دستیابی به پاسخ همین سوالات بوده و  آمار بیماران و کاربران ارجاع شده به بهزی در سال گذشته نشان داده است که بسیاری از ما به مشکلات هضم مبتلا هستیم یعنی دستگاه گوارش ما به درستی کار نمیکند. این موضوع وقتی پر اهمیت تر میشود که همه آگاهیم دستگاه گوارش یکی مهمترین اندام های بدن است و حفظ سلامت این بخش مهم و اساسی ضروری است اما روش های یاری رساندن و بهبود کیفیت هضم را باید به خوبی نمیدانیم. در این پادکست تیم بهزی (دکتر زارعیان، سعید نصرت آبادی و مرضیه پورکرمان) به بررسی موضوع فیبرهای خوراکی می پردازند؛ ترکیبی که نقش مهمی در سلامت دستگاه گوارش ایفا می کند. در این برنامه از اولین محققانی صحبت میکنیم که اهمیت و نقش حیاتی مصرف فیبرها را مطرح کرده و به ما ثابت کردند که در بهبود بسیاری از بیماری های حاد، مزمن و سرطان ها نقش اساسی دارند. با ما همراه باشید .

محتوای قسمت پنجم: نقش فیبر در خودمراقبتی و تغذیه سالم

  1. دستگاه گوارش چیست و چطور کار میکند؟
  2. نقش فیبر در سلامت انسان
  3. آیا مصرف زیاد فیبر مفید است
  4. اثر فیبر در مقابله با یبوست
  5. میزان مصرف مناسب در هر سن و سال
  6. آیا فیبر از سرطان جلوگیری میکند؟
  7.  آیا سبوس های موجود در بازار که روی نان ریخته میشوند خطرناک هستند؟

ادامه پادکست بهزی را میتوانید از لینک زیر بشنوید.

 

منبع: MayoClinic , UpToDate

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا