قسمت 6 پادکست بهزی: تجربه فرد مبتلا به دیابت

بدون شک روزی که هر کدام از ما میفهمیم که بدنمان دچار یک چالش سلامتی شده و به خاطر بی توجهی و اهمال کاری مبتلا به یک بیماری شدیم روز خوبی نیست. حتما اضطراب شدیدی ما را فرا میگیرد و تلاش داریم با تمام قوا و به کمک پزشک و دارو ها هر چه سریع تر به سمت بهبودی حرکت کنیم. اما برخی بیماری ها به شکلی هستند که بهبودی درآنها معنی خاصی ندارد و از آن به بعد به جای بهبود تنها واژه کنترل را میتوانیم به کار ببریم. این یعنی عضوی مهمی از بدن ما از کار افتاده و جایگزین کردن آن به راحتی ممکن نیست و باید از این به بعد با خود مراقبتی و سبک زندگی مناسب همیشه شرایط جسمی مان را زیر نظر گرفته و کنترل کنیم. دیابت یکی از انوع این بیماری هاست و 415 ملیون نفر در دنیا با این چالش دست به گریبانند. همین الان از هر 11 بزرگسال یک نفر به دیابت مبتلاست و جالب است که بدانیم 46 درصد از این بیماران هنوز از اینکه مبتلا هستند خبر ندارند!
داستان ابتلا و مسیر زندگی هر کدام از این بیماران باید ها و نباید هایی را به ما نشان میدهد که میتواند برای همه آموزنده باشد. مسیر کنترل و درمان این بیماران هم بدون شک الهام بخش و امیدوار کننده است.
مهمان قسمت ششم پادکست بهزی ، جناب آقای قاسمی هستند. ایشان یکی از کاربران پر تلاش و باذوق بهزی هستند که به خوبی از خدمات آموزش، پیگیری و پایش بیماران استفاده میکنند و در کنار پزشکشان با دقت و آسانی دیابت و فشار خون را به خوبی کنترل میکنند.
در این گفتگو چند نفر از اعضا تیم بهزی متشکل از بهار مازندرانی، دکتر محمد علی زارعیان و آقای سعید نصرت آبادی یک گفتگوی ساده و جذاب با آقای قاسمی داشتند. ایشان با دقت و حوصله داستان زندگیشان را برای ما بازگو کردند و باعث شدند که قدم به قدم چالش های این مسیر رو با ایشون حس کنیم. بر اساس نظر گروه شاید اصلی ترین عامل سلامت کنون و کنترل بیمای دیابت و فشار خون ایشان نظم و دقت باورنکردنی در ثبت و توجه به همه علائم و وضعیت بدنشان باشد. این مورد را به خوبی در این پادکست بررسی کردیم تا بتواند نمونه موفقی باشد برای سایر کاربران ما که هیچ چیز غیر ممکن نیست!
با ما در بخش ششم پادکست بهزی همراه باشید.

نمونه از دفترچه ثبت علائم آقای قاسمی

دیابتی هستم ، ولی همه چیز میخورم!

دیابتی هستم ، ولی همه چیز میخورم!

دیابتی هستم ، ولی همه چیز میخورم!

دیابتی هستم ، ولی همه چیز میخورم!

 

منبع: NIH , MayoClinic

 

مخاطب گرامی!

در اپلیکیشن بهزی همیشه می‌توانید با پزشک و درمانگر خود مشاوره کنید و از توصیه‌های درمانی برای بهبود کامل‌تر استفاده کنید.

از داروخانه آنلاین بهتیام نیز می‌توانید مکمل‌ها و محصولات سلامت موردنظر خود را آنلاین تهیه کنید. در مسیر سلامتی و خودمراقبتی همراه شما هستیم.

هشدار :

این مطلب صرفاً جنبه آموزشی دارد و نباید جایگزینی برای تشخیص و درمان توسط پزشک قلمداد شود. هرگز عمل به توصیه‌های پزشک را به‌دلیل مغایرت با مطالبی که می‌خوانید، به تأخیر نیندازید یا نادیده نگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا